Budowa balaski PCV na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie zada pozwolenia na budowę oraz sygnalizowania tego faktu gminie nie licząc szczególnych wypadków.

Stawianie sztachety Winylowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie zada zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu gminie wyjąwszy wyjątkowe przypadki.

Balustrady plastikowe na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa nie przewyższające poziomu 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma ościennymi działkami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Dotyczy to również ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów obok prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia balustrady Winylowe na plot i bramkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia powinno określać gatunek ogrodzenia, metodę dokonania jego instalacji a także planowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania nieruchomością w zamysłach budowlanych oraz o ile jest to potrzebne przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Niekiedy do konstrukcji ploty plastykowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet potrzebne są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie ogrodzenia wolno zacząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile starostwo nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy zamierzane balaski z PCV na plot i furtę ze sztachetek jest nieprawidłowe z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W sytuacji kiedy planowane ogrodzenie z Winylu na plot i furtę sztachetowaprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować otrzymania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zaczęcia prac przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w wypadku chęci zbudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s