Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od odpowiedniego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten model płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s